Vest

Završena je Regata Borča 2019

Na regati koju smo organizovali 14. aprila u Borči učestvovalo je ukuono 16 ekipa iz Srbije i Makedonije, sa preko 300 takmičara.

Zadovoljstvo nam je bilo da ugostimo sve ekipe koje su nam došle u goste i nadamo se da su svi uživali u prelepom sportskom danu.

Našu ekipu na regati je predstavljalo pedeset takmičara u svim uzrasnim kategorijama, počev od najmladjih mini kajakaša pa sve do seniora medju kojima su bile i Nikolina Moldovan i Biljana Relić, naše reprezentativke.

Ukupno je održano 53 trke a naši kajakaši su u skoro svim osvajali medalje i penjali se na postolje.

U memorijalnoj trci “Ljubomir Cvetković” u disciplini C1 500m za seniore prvo mesto je osvojio Vladimir Ristić – Cepi, a u drugoj memorijalnoj trci “Dragan Čakarević” u disciplini K1 200m za juniore prvi je bio naš Mihajlo Ristić.

KKK BSK Borča je u ekipnom plasmanu osvojila prvo mesto sa 182,5 osvojenih bodova, dok je druga bila KK Zorka Šabac sa 118 bodova, a treće mesto je osvojio KK Zemun sa 80 bodova.

Fotografije sa regate mozete videti OVDE.